KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15685119
nr 1568 5119
Carl Magnus Lindqvist
(1884-1977), Sverige
Oljemålning, Fjällandskap. Signerad, numrerad 1916. Olja på duk, daterad 54x84 cm, yttermått inklusive ram: 71x101 cm
Carl Magnus Lindqvist, svensk målare och grafiker född i Umeå 1884, död 1977.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
3.200 kr
måndag 2 oktober 2023
kl 18:24:06
1.200 kr
1.600 kr
2.200 kr
1.800 kr
1.900 kr (Budbetjänt)
2.200 kr
2.400 kr
2.600 kr
3.200 kr
Carl Magnus Lindqvist
Läs mer om Carl Magnus Lindqvist